ЦЕНТР АННИ КИЇВСЬКОЇ

ЦЕНТР АННИ КИЇВСЬКОЇ

Centre de Kiyiv

Центр Анни Київської існує у Франції як важливе свідчення, що Україна стала частиною Європи ще тисячу років тому

Сьогодні, коли за свою історію Україна має боротися, надзвичайно важливо зберегти ці осередки українства на території Європи та сприяти їх розвитку.

Центр Анни Київської у Франції створив відео, яке дозволяє побачити в 3D два місця, які пов’язують Україну та Францію через постать дочки Ярослава Мудрого – французької королеви Анни. 

Купол собора

Зйомки проходили у Санліс, де жила королева Анна, та у Софії Київській, де вона бувала в дитинстві та залишила свій підпис. Вперше Софійський собор відзняли з незвичного ракурсу під куполом.

Перейти на сайт проєкту

Благодійний Вечір "Анна Київська. Нове Тисячоліття"

Благодійний фонд «Повір у себе»

 

Яка історія пов’язує кожного українця із нашим проєктом?

Центр знаходиться у місті Санліс у 40 кілометрах від Парижа. У 1060 році тут жила дочка Ярослава Мудрого, французька королева Анна Київська. Вона лишила там спадок – абатство Святого Венсана.

У Санлісі пам’ять про королеву Франції витримала випробування часом. На знак вшанування постаті Анни Київської в історії мешканці міста встановили їй пам’ятник біля входу в абатство Святого Венсана.

Санліс, Франція

У 2013 році, завдяки підтримці підприємців з України, вдалося придбати історичну будівлю в королівському Санлісі, де почав свою діяльність Центр Анни Київської – майданчик для формування діалогу між Україною та західною Європою і реалізації культурних, мистецьких, наукових та просвітницьких проектів. Щороку відбуваються Дні Анни Київської, що збирають сотні людей з різних країн. Взимку 2019 розпочалася реставрація будівлі, яку Центр ділить з парафією святих князів Бориса і Гліба, що допоможе привернути до Санлісу і Центру більше відвідувачів.

Стала підтримка благодійників необхідна, щоб розвивати програми Центру, серед яких виставки, культурні заходи, творчі резиденції, круглі столи та конференції, які спонукатимуть до переосмислення європейської ідентичності в XXI.

ПЕРЕЙТИ НА САЙТ ПРОЄКТУ

SUPPORT the fundSUPPORT the fund